Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

Znęcał się nad 17-letnim psem. Policjantom powiedział, że go kocha FOTO

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komisariatu Policji Wrocław-Grabiszynek zostali wezwani przez przypadkowego świadka do niecodziennej sytuacji, w której mocno nietrzeźwy 47-latek kopał, krzyczał i ewidentnie znęcał się nad swoim psem. Za tego typu czyn grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w rejonie wrocławskiego Grabiszyna. Na miejsce interwencji skierowani zostali policjanci patrolu ogniwa prewencji, którzy nie mieli wątpliwości co zrobić w tej sytuacji.

– Uroczy psiak w podeszłym wieku niestety nie doczekał się godnej starości u boku swego „Pana”. I choć mężczyzna zapewniał, że kocha swojego pupila, został zatrzymany w związku z podejrzeniem znęcania się  nad swoim psem – przekazała policja.

Psiak trafił do wrocławskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt i jak się okazało jego stan zdrowotny wymaga natychmiastowego leczenia, bo zwierzę jest mocno zaniedbane.

Mieszkaniec Wrocławia usłyszał dziś zarzuty z art. 35 ust. 1a Ustawy o ochronie zwierząt za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności i nie ma co liczyć na to, że pies ponownie trafi pod jego opiekę.

(fot. Policja Dolnośląska, źródło Policja Dolnośląska)

Jeden komentarz

  1. RODO – srodo. Dawać dane „pana”.