Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024

Z promilami i sądowym zakazem. „Nie miał prawa wyjechać na drogę” ZDJĘCIA

Ponad 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca auta dostawczego, którego zatrzymali inspektorzy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Nie dość, że prowadził pijany, to okazało się, że ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom olsztyńskiej policji.

W środę inspektorzy z Delegatury Północno-Wschodniej Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego patrolujący drogę krajową nr 51, w okolicy węzła Gryźliny, zatrzymali do kontroli pojazd dostawczy.

Od kierującego czuć było woń alkoholu. Mężczyznę poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. „Wydmuchał” ponad 1,7 promila. Co więcej, w trakcie kontroli okazało się, że kierujący dostawczakiem ma zasądzony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. To jeszcze nie wszystko.

– Dostawczak nie miał prawa wyjechać na drogę. Od marca ubiegłego roku pojazd nie miał aktualnych badań technicznych. O jego złym stanie technicznym świadczyły m.in. wycieki płynów eksploatacyjnych z komory silnika. Nietrzeźwy mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom policji z KMP w Olsztynie – przekazał Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

(fot. ITD)

Komentarze wyłączone