Czwartek, 01 czerwca 202301/06/2023

Prowadził autobus po alkoholu. Twierdził, że zjadł cukierki FOTO

47-letniki kierowca autobusu został zatrzymany do kontroli, po tym jak przekroczył dopuszczalną prędkość. Jak się okazało, mężczyzna miał na sumieniu nie tylko szybką jazdę. Badanie alkomatem wykazało, że 47 latek był nietrzeźwy.

W miejscowości Małyszyn Górny w woj. świętokrzyskim policjanci zatrzymali do kontroli kierującego autobusem, który na odcinku, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h „gnał” 90km/h.

Szybko okazało się, że 47-latek ma trochę więcej na sumieniu. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko pół promila alkoholu w jego organizmie. Nietrzeźwy kierujący swoim zachowaniem stworzył zagrożenie dla siebie samego, innych uczestników ruchu ale również dla pasażerów, których przewoził.

– Swój stan początkowo tłumaczył zjedzeniem cukierków miętowych. Później jednak przyznał, że krótko przed jazdą wypił piwo. 47-latek przez najbliższy czas z autobusu będzie mógł korzystać, jednakże tylko jako pasażer, gdyż stracił prawo jazdy – przekazała świętokrzyska policja.

Za przekroczenie prędkości 47-latek otrzymał wysoki mandat.  Sporządzona dokumentacja z tej kontroli drogowej trafi do sądu, który zadecyduje o dalszym losie nieodpowiedzialnego kierowcy.

(fot. KPP Starachowice, źródło KPP Starachowice)

Komentarze wyłączone