Środa, 04 października 202304/10/2023

Znęcał się nad rodzicami. Miał ponad 5 promili FOTO

Policjanci z Karczewa w woj. mazowieckim zatrzymali 33-latka, który znęcał się nad swoimi rodzicami. W chwili zatrzymania mężczyzna miał ponad 5 promili alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Mężczyzna zatrzymany został przez karczewskich policjantów po otrzymaniu informacji o kolejnej awanturze. Jak ustali interweniujący funkcjonariusze, 33-latek będący pod wpływem alkoholu ponownie stosował przemoc psychiczną wobec swoich rodziców. W chwili zatrzymania miał ponad 5 promili alkoholu w organizmie.

– Był kompletnie pijany, pełzał po podłodze, nie wiedział gdzie jest i co robi, czym stwarzał realne dla siebie zagrożenie – przekazała mł. asp. Paulina Harabin Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Otwocku.

Jak się okazało, mężczyzna miał już na swoim koncie podobne czyny, miejscowi policjanci interweniowali w tej rodzinie kilkukrotnie.

Zatrzymany 33-latek usłyszał zarzut dotyczący znęcania psychicznego nad swoimi rodzicami. Decyzją prokuratora podejrzany mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Na czas trwania postępowania będzie musiał zgłaszać się do najbliższej jednostki policji. 33-latka obowiązuje również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych bez ich zgody i nakaz opuszczenia mieszkania. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Garwolinie.

(fot. KPP w Otwocku, źródło KPP w Otwocku)

Komentarze wyłączone