Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

Uszkodził 24 pojazdy. Policjanci znaleźli przy nim wiatrówkę oraz stalowy śrut FOTO

Policjanci z Płońska zatrzymali 30-latka, podejrzanego o uszkodzenie 24 samochodów. Straty zostały wycenione na ponad 27 tys. złotych. W chwili zatrzymania mężczyzna był pijany. Mundurowi znaleźli przy nim wiatrówkę oraz stalowy śrut.

W miniony piątek tuż po godz. 5 rano do dyżurnego płońskiej komendy wpłynęła informacja o uszkodzeniu kilku pojazdów stojących na jednym z parkingów przy ul. Sienkiewicza w Płońsku.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że sprawca, bądź sprawcy w 8 pojazdach powybijali szyby. Tego samego dnia płońscy stróże prawa odebrali jeszcze dwa podobne zgłoszenia. Na ul. Żołnierzy Wyklętych, uszkodzone zostało jedno auto, a na Grunwaldzkiej szyby zostały wybite w dwóch pojazdach.

– Pracujący przy tej sprawie kryminalni zabezpieczyli nagrania z miejskiego monitoringu. Kamery nagrały, jak mężczyzna w kapturze na głowie, z zasłoniętą twarzą, strzela w szyby pojazdów, używając przedmiotu przypominającego broń, a następnie odjeżdża na rowerze. Do podobnego zdarzenia doszło również następnego dnia wieczorem – przekazała policja.

Do oficera dyżurnego wpływały kolejne zgłoszenia o uszkodzeniach pojazdów, tym razem w okolicy ulic: Ks. Jerzego Popiełuszki, Wyszogrodzkiej, Piastowskiej, Robotniczej, Waryńskiego i Książęcej. Jeden ze zgłaszających widział sprawcę, gdyż w chwili gdy ten strzelał w szyby pojazdu, był wewnątrz. Natychmiast na miejsce skierowany został patrol policji.

W okolicy placu 15 Sierpnia funkcjonariusze zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy. Na widok radiowozu próbował on się ukryć, wchodząc do klatki schodowej bloku. 30-latek został zatrzymany. Miał w organizmie prawie promil alkoholu. Funkcjonariusze znaleźli przy nim wiatrówkę oraz stalowy śrut.

Płońscy policjanci przyjęli zawiadomienia o uszkodzeniu w sumie 24 pojazdów na terenie miasta. Straty powstałe w wyniku działania 30-latka sięgają blisko 27 tys. złotych.

Po wytrzeźwieniu i spędzeniu dwóch dni w policyjnej celi zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

(fot. KMP Płońsk, źródło KMP Płońsk)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone