Sobota, 25 marca 202325/03/2023

Ugodził swoją matkę nożem. 25-latek resztę życia może spędzić w więzieniu

Policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkaniec Mielca (woj. podkarpackie), podejrzanego o usiłowanie zabójstwa własnej matki. Mężczyzna tuż po zdarzeniu uciekł z domu i przez kilka dni ukrywał się przed policją.

W miniony czwartek około godz. 15.30, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Mielcu otrzymał zgłoszenie, że młody mężczyzna dźgnął swoją matkę nożem. Policjanci błyskawicznie pojawili się na miejscu i udzielili niezbędnej pomocy rannej kobiecie. Poszkodowana miała kilka ran, które policjanci zaopatrzyli, a następnie przekazali kobietę zespołowi ratownictwa medycznego.

W domu, w którym doszło do zdarzenia, pracowała ekipa dochodzeniowo-śledcza. Funkcjonariusze wykonali oględziny oraz dokumentację fotograficzną, a także zabezpieczyli ślady i narzędzia, którymi młody mężczyzna mógł posłużyć się do zadania ran swojej matce. Sprawca przestępstwa zbiegł z miejsca zdarzenia tuż przed przyjazdem patrolu policji.

Policjanci prowadzili intensywne czynności zmierzające do zatrzymania podejrzanego. Został on zatrzymany w sobotę na ulicy Szafera w Mielcu, przez wspólny patrol policji i straży miejskiej. Po przesłuchaniu i na podstawie zebranych materiałów, prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec 25-letniego mieszkańca Mielca.

Sąd zdecydował, że zatrzymany mężczyzna spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 8 lat, 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(fot. Policja Podkarpacka, źródło Policja Podkarpacka)

Komentarze wyłączone