Środa, 04 października 202304/10/2023

Nie miał prawa jazdy, miał za to 3 promile alkoholu w organizmie. Myślał, że „na bocznych nie stoją”

Policjanci zatrzymali 43-latka, który kierując autem miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Jak się okazało, mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Wczoraj w gminie Działoszyce w woj. świętokrzyskim patrol mundurowych na drodze powiatowej, biegnącej równolegle do drogi wojewódzkiej, zwrócił uwagę na sposób jazdy kierującego fiatem.

Kiedy funkcjonariusze zatrzymali kierowcę do kontroli okazało się, że od 43-latka czuć silną woń alkoholu. Wstępne badanie wykazało, aż 3 promile alkoholu w jego organizmie. Jak sam mówił, spożywał alkohol dzień wcześniej, na imprezie andrzejkowej. Trasa jego przejazdu mogła natomiast sugerować, że chciał ominąć drogę wojewódzką, na której łatwiej spotkać mundurowych. Jeśli tak było, to tym razem nie udało się nietrzeźwemu kierowcy i swoją podróż zakończył w policyjnym posterunku.

Poza tym jak się okazało, 43-latek nigdy nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz grzywna, w tym ta za prowadzenie samochodu pomimo braku uprawnień.

(fot. Policja, źródło Policja Świętokrzyska)

Komentarze wyłączone