Sobota, 04 lutego 202304/02/2023

Tragiczny finał libacji, nie żyje 37-latek. Sprawca sam zgłosił się na policję

W Chrzanowie w woj. małopolskim, 47-letni mężczyzna podczas wspólnego spożywania alkoholu zabił swojego 37-letniego znajomego. Dzień później sprawca sam zgłosił się na policję i poinformował o zdarzeniu. Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu dożywocie.

W minioną środę, w godzinach południowych do Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie zgłosił się 47-letni nietrzeźwy, bezdomny mężczyzna, który poinformował oficera dyżurnego, że zabił swojego znajomego. Do zdarzenia miało dojść dzień wcześniej, podczas wspólnego spożywania alkoholu.

Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji.

– W pustostanie kryminalni natrafili na zwłoki 37-letniego, również bezdomnego mężczyzny. Na ciele denata odkryto wiele ran m.in. kłutych. W dalszym toku postępowania  policjanci zabezpieczyli również nóż, który najprawdopodobniej posłużył do zabójstwa – przekazała małopolska policja.

Na miejscu zdarzenia pracowali śledczy pod nadzorem prokuratora. Zatrzymany 47-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie, gdzie prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa.

20 stycznia br. sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. 47-latkowi grozi dożywocie. 

(fot. Policja, źródło Policja Małopolska)