Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Tragedia nad zalewem Chachło-Nekło. Nie żyje młody mężczyzna

W sobotę po południu w zbiorniku wodnym Chechło-Nakło w województwie śląskim utonął 24-letni mężczyzna. Trwa ustalanie dokładnych okoliczności tej tragedii.

– Dziś w godzinach popołudniowych nad zalewem Chechło-Nakło tonęło dwóch mężczyzn. Niestety, mimo reanimacji, jednego z nich nie udało się uratować – informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach.

Jak ustalili policjanci, dwóch mieszkańców Zabrza w wieku 23 i 24 lat przebywało w wodzie poza strefą strzeżoną. W pewnym momencie stracili grunt pod nogami i obaj znaleźli się pod wodą. Chwilę później jeden z nich zdołał wydostać się na brzeg. Wiedząc, że jego kolega został pod wodą, szybko powiadomił ratowników, którzy od razu przystąpili do akcji.

Gdy po kilku minutach poszukiwań udało się wyciągnąć mężczyznę na ląd, rozpoczęła się walka o jego życie. Niestety po kilkudziesięciu minutach lekarz stwierdził zgon 24-latka.

Z relacji świadka wynika, że mężczyzna pił alkohol, zanim wszedł do wody. Czy rzeczywiście tak było, okaże się po wynikach zarządzonej sekcji.

(fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach)

Komentarze wyłączone