Sobota, 04 lutego 202304/02/2023

Wsiadł za kierownicę, bo wypił mniej od kolegi. Jazdę zakończył na drzewie

Ponad promil alkoholu w organizmie miał 19-latek kierujący toyotą, który roztrzaskał auto na drzewie. W wyniku zdarzenia ranny został pasażer pojazdu. 19-latek tłumaczył policjantom, że wsiadł za kierownicę auta, ponieważ wypił mniej niż jego kolega.

Do zdarzenia doszło około 22.00 na ulicy Wiejskiej w Jastrzębiu-Zdroju. Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że samochód osobowy uderzył tam w drzewo.

Mundurowi ustalili, że kierujący jadąc ulicą Wiejską, w kierunku ulicy Ranoszka stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w drzewo, a następnie w wyniku uderzenia pojazd odwrócił się, zjechał na przeciwny pas ruchu, po czym zjechał do rowu. W

W wyniku zdarzenia 23-letni pasażer toyoty ze złamaną prawą nogą trafił do szpitala. Badanie alkomatem wykazało u 19-latka ponad promil alkoholu w organizmie. Na domiar tego kierował bez wymaganych uprawnień.

– Kierowca tłumaczył się, iż to on wypił mniej alkoholu od kolegi, dobrze się czuł, więc to on zdecydował się na jazdę za kierownicą pojazdu. Pasażer siedzący obok to właściciel osobówki – przekazała śląska policja.

19-latek odpowie przez sądem za kierowanie bez wymaganych uprawnień, spowodowanie wypadku drogowego oraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

(fot. info112.pl, źródło KMP w Jastrzębiu-Zdroju)