Wtorek, 28 marca 202328/03/2023

Rozciął kobiecie torebkę i ukradł portfel. Jest wideo z zatrzymania 47-latka

Policjanci z Warszawy ustalili i zatrzymali 47-latka, który rozciął kobiecie torebkę w autobusie i ukradł jej portfel. Przebieg dynamicznej akcji policji zarejestrował monitoring.

Kilka dni temu do policjantów z komendy na Pradze Północ zgłosiła się okradziona kobieta. Z jej wyjaśnień wynikało, że złodziej wykorzystał jej nieuwagę, gdy ta wracała z uczelni do miejsca zamieszkania.

Zgłaszająca szczegółowo opisała policjantom, jakimi środkami komunikacji podróżowała. Dopiero, gdy dotarła do domu i otrzymała powiadomienie z banku o płatności jej kartą zauważyła, że ma przeciętą torebkę, a w środku brakuje portfela. Od razu skontaktowała się z bankiem, w którym posiadała konto i zastrzegła kartę płatniczą, po czym udała się na Policję.

Okazało się, że w skradzionym portfelu oprócz karty płatniczej była również gotówka, legitymacja studencka oraz inne dokumenty.

Wyjaśnieniem tej sprawy zajęli się policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. Ustalenia operacyjne wykonywali kryminalni. Dzięki szczegółowej analizie okoliczności tego zdarzenia potwierdzili, że do tej kradzieży doszło w trakcie, kiedy kobieta jechała tramwajem. Mając dużą wiedzę o osobach dokonujących takich przestępstw, szybko ustalili dane mieszkańca Pragi Północ podejrzewanego o tę kradzież.

Operacyjni zatrzymali 47-latka i jego znajomego w wyniku dynamicznej akcji przy ulicy Ząbkowskiej. Obaj mężczyźni trafili do komendy przy ulicy Jagiellońskiej.

Po niezbędnych czynnościach 37-latek wrócił do domu, zaś starszego mężczyznę mundurowi umieścili w policyjnym areszcie. Następnego dnia zatrzymany trafił na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ. Tam na podstawie zebranych w sprawie materiałów przedstawiono mu zarzut kradzieży zuchwałej oraz trzech nieautoryzowanych płatności skradzioną kartą na łączną kwotę prawie 200 złotych.

Za te przestępstwa mężczyźnie może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator nadzorujący to postępowanie zastosował wobec 47-latka dozór policji.

(fot. KRP VI, źródło KRP VI)

Jeden komentarz

  1. Wyrywać chwasty!