Wtorek, 28 marca 202328/03/2023

Nagrywali pobicie nastolatka, film wrzucili do Internetu. Policjanci zatrzymali wszystkich uczestników przestępstwa

Policjanci zatrzymali sprawców pobicia, do którego doszło niedawno na terenie powiatu żywieckiego. Nastolatkowie w wieku od 14 do 17 lat staną wkrótce przed sądem. Filmik przedstawiający zajście trafił do sieci, mimo szybkiego usunięcia go policjanci ustalili i zatrzymali sprawców.

W ubiegłym tygodniu w Internecie pojawił się filmik, na którym widać było jak osoby małoletnie biją i kopią po całym ciele leżącego nieletniego. 

Zamieszczone wideo wywołało spore poruszenie i liczne komentarze. Sprawą zajęli się policjanci i choć filmik został usunięty, w ich ręce wpadli wszyscy jego uczestnicy.

Zatrzymany 15-latek trafił do Policyjnej Izby Dziecka, natomiast 17-latek został umieszczony w Pomieszczeniach Dla Osób Zatrzymanych. Następnie w trakcie czynności przedstawiono im zarzuty. 17-latek został objęty dozorem. Policjanci zatrzymali również 14-latka który odpowie za współudział w pobiciu.

Nagrywanie różnych zdarzeń stało się codziennością i nawet usunięty materiał na długo pozostaje w sieci. Sprawcy wkrótce staną przed sądem.

(fot. źródło KPP Żywiec)

Komentarze wyłączone