Niedziela, 24 września 202324/09/2023

77-latek zaatakował ratowników medycznych, którzy udzielali mu pomocy FOTO

Policjanci zatrzymali 77-latka, który zaatakował ratowników medycznych, którzy udzielali mu pomocy. Podejrzany znieważył załogę karetki, a jednego ratownika kopnął w brzuch. Seniorowi grozi do 3 lat więzienia.

Wczoraj po południu na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie, dotyczące pijanego mężczyzny leżącego na przystanku autobusowym przy ul. Chłopskiej w Gdańsku. Na miejsce skierowano załogę pogotowia ratunkowego. W karetce ratownicy zbadali 77-latka i udzielili mu niezbędnej pomocy.

– Podczas badania mężczyzna zaczął być agresywny, znieważył ratowników słowami wulgarnymi, a jednego z nich kopnął w brzuch. Załoga karetki poprosiła o pomoc oraz o interwencję gdańskich policjantów – przekazała pomorska policja.

Funkcjonariusze z komisariatu na Przymorzu zatrzymali agresywnego 77-latka i przewieźli do policyjnego aresztu. Sprawdzenie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Po wytrzeźwieniu 77-latek usłyszał zarzuty znieważenia ratowników medycznych i naruszenia nietykalności cielesnej jednego z nich, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Pomorska, źródło Policja Pomorska)

2 komentarze

  1. Nie chciał do pavilonu?

  2. mogli mu dać na przeczyszczenie