Sobota, 23 września 202323/09/2023

Atak na taksówkarza. Sprawcy pobili go i próbowali udusić

Policjanci z Gniezna w woj. wielkopolskim zatrzymali dwóch mężczyzn którzy zaatakowali taksówkarza, gdy ten poprosił o uregulowanie opłaty za kurs. Napastnicy bili pokrzywdzonego i próbowali go udusić.

W piątek, 3 lutego około 20:00 dwóch mężczyzn wsiadło na ulicy Biskupińskiej w Gnieźnie do taksówki. Zamówili kurs na ulicę Wrzesińską. Gdy zbliżali się do miejsca docelowego stwierdzili, że je zmienią nie podając konkretnego adresu. Po chwili mężczyźni zaczęli grozić taksówkarzowi pobiciem i zabiciem.

Mężczyzna mając świadomość, że jego życie może być zagrożone postanowił wysadzić klientów w okolicy stacji paliw na ulicy Wrzesińskiej.

– Gdy tylko pojazd się zatrzymał, a taksówkarz poprosił o uregulowanie opłaty za kurs i opuszczenie auta mężczyźni napadli na niego bijąc go oraz próbując udusić. Szybko zareagowali świadkowie wzywając na miejsce policję i próbując pomóc pokrzywdzonemu – przekazała Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze w pobliżu stacji zatrzymali dwóch napastników. Jeden z nich to 62-letni mieszkaniec Gniezna, drugi 47-letni mieszkaniec gminy Niechanowo. Podczas wykonywania czynności sprawcy znieważali interweniujących policjantów.

Śledczy przedstawili im zarzuty dotyczące pobicia taksówkarza i znieważenia funkcjonariuszy. Podejrzanym grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. KPP Gniezno, źródło KPP Gniezno)

Jeden komentarz

  1. Chwileczkę, a usiłowanie uśmiercenia to się nie liczy?