Wtorek, 28 marca 202328/03/2023

Fatalne warunki zwierząt w przytulisku. Odebrano 43 psy ZDJĘCIA

W związku z podejrzeniem niewłaściwej opieki nad zwierzętami, policjanci z Ostrołęki wspólnie z przedstawicielami służb weterynaryjnych podjęli interwencję w jednym z przytulisk dla zwierząt. Z uwagi na trudne warunki bytowe czworonogów wydana została decyzja administracyjna dotycząca interwencyjnego odebrania 43 psów.

Policjanci z ostrołęckiego Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją ustalili, że w jednym z przytulisk dla zwierząt funkcjonującym na terenie powiatu ostrołęckiego, przebywające tam psy nie mają właściwej opieki. Policjanci nawiązali ścisłą współpracę z powiatowym lekarzem weterynarii, wójtem gminy Lelis oraz fundacją zajmującą się ochroną zwierząt oraz ostrołęckim lekarzem weterynarii.

Wczoraj rano służby weszły na teren przytuliska. 

– Podczas prowadzonych czynności ustalono, że część zwierząt była zaniedbana, nie miała także należytej opieki i znajdowała się w trudnych warunkach bytowych. Psy nie miały także stałego dostępu do wody. Powiatowy lekarz weterynarii skierował wniosek do wójta gminy Lelis o interwencyjne odebranie 43 zwierząt znajdujących się w schronisku dla psów. Wydana została również decyzja administracyjna dotycząca odebrania zwierząt – przekazał kom. Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z ostrołęckiego Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją.

(fot. KMP w Ostrołęce, źródło KMP w Ostrołęce)

Jeden komentarz

  1. A cóż to za rzeczowa informacja: „w jednym z przytulisk zwierząt policjanci z Ostrołęki”, itd. Domagamy się konkretnej informacji gdzie to przytulisko się znajduje. A może to RODO nie pozwala piętnować takie obrzydliwe „biznesy”. Można się jedynie cieszyć, że to w woj. mazowieckim, a nie w lubelskim na przykład. Autor tekstu też jakiś „Nikt” z mitów greckich o Odysie. Poprawcie się Redakcjo.