Wtorek, 28 marca 202328/03/2023

Pijany wiózł autobusem 60 osób. Większość pasażerów to dzieci i młodzież ZDJĘCIA

Blisko 1,5 alkoholu w organizmie kierowca autobusu zatrzymany do kontroli drogowej, w ramach akcji „Trzeźwy poranek”. Mężczyzna przewoził pojazdem 60 pasażerów, z czego większość to dzieci i młodzież.

W poniedziałek od wczesnych godzin porannych policjanci z Tarnowskich Gór w woj. śląskim prowadzili akcję  „Trzeźwy poranek”. Na terenie całego powiatu mundurowi sprawdzali, czy uczestnicy ruchu drogowego stosują się do przepisów prawa i czy ich stan pozwala na bezpieczne korzystanie z dróg.

Około godziny 8.30, na ulicy Częstochowskiej w Tarnowskich Górach, policjanci zatrzymali do kontroli autobus marki MAN.

– Wstępne badanie trzeźwości wskazało, że kierujący mężczyzna może być pod wpływem alkoholu, dlatego mundurowi przeprowadzili bardziej szczegółowe badanie. To wykazało, że 53-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu – przekazała śląska policja.

Pojazd, jakim poruszał się 53-latek, należał do prywatnego przewoźnika, który świadczył usługi przewozu osób m. in. na terenie powiatu tarnogórskiego. W chwili kontroli, w autobusie znajdowało się około 60 osób, z czego większość stanowiły dzieci i młodzież szkolna.

Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany i trafił do policyjnej celi, gdzie po wytrzeźwieniu będzie musiał złożyć wyjaśnienia przed prokuratorem, który wspólnie z sądem zdecyduje o jego dalszym losie.

(fot. wideo KPP Tarnowskie Góry, źródło KPP Tarnowskie Góry)

Jeden komentarz

  1. Zamknąć alkoholika!