Czwartek, 01 czerwca 202301/06/2023

Pościg za 21-latkiem w BMW. Nie miał uprawnień i był poszukiwany WIDEO

Policjanci zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który próbował uniknąć kontroli drogowej. Jak się okazało, kierujący BMW był poszukiwany i miał do odbycia karę niemal roku pozbawienia wolności. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania, a pojazd którym uciekał nie posiadał badań technicznych.

W środę (15 lutego) policjanci zespołu patrolowo – interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie zauważyli kierującego samochodem marki BMW, który wyglądem przypominał osobę poszukiwaną przez wschowską policję.

Na widok policyjnego radiowozu kierowca gwałtownie przyśpieszył. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać kierującego do kontroli drogowej.

– Pomimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, mężczyzna nie reagował i kontynuował dalszą jazdę. Zdesperowany 21-latek uciekał ulicami Wschowy, a następnie wyjechał poza miasto łamiąc przy tym szereg przepisów ruchu drogowego – poinformowała aspirant Wioleta Dąbska z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie.

Do pościgu sukcesywnie dołączały się kolejne patrole. W jednej z pobliskich miejscowości funkcjonariusze ruchu drogowego wykorzystali sytuację na drodze do bezpiecznego zatrzymania kierowcy.

Na wysokości zaparkowanego na poboczu busa dali sygnał do zatrzymania jadącej z przeciwka ciężarówki. Tym manewrem zablokowali drogę i uniemożliwili dalszą ucieczkę kierowcy BMW. Drugi patrol zabezpieczył tył pojazdu BMW, aby uniknąć ucieczki w drugą stronę. Po chwili kierowca, by już w rękach mundurowych.

– Tak jak typowali policjanci, był to 21-letni mieszkaniec gminy Szlichtyngowa poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 11 miesięcy. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania, a pojazd którym się poruszał nie miał badań technicznych – dodała aspirant Wioleta Dąbska.

Za niezatrzymanie się do kontroli grozi kara od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

Jeden komentarz

  1. uniewinnią jak najsztuba