Niedziela, 24 września 202324/09/2023

Ciężarówka uderzyła w drzewo. Kierowca miał zakaz kierowania pojazdami ZDJĘCIA

Aktywny zakaz kierowania pojazdami miał 34-letni kierujący ciężarówką, który w Piotrowie w woj. wielkopolskim, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Mężczyzna wkrótce odpowie przed sądem.

Dyżurni policji w Szamotułach otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu ciężarowego, do którego doszło w Piotrowie.

Z policyjnych ustaleń wynika, iż 34-letni mieszkaniec Nowego Tomyśla kierujący samochodem ciężarowym marki MAN wraz z naczepą, na prostym odcinku drogi, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w drzewo. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego.

– W tej kwestii nie było żadnych zastrzeżeń. Po sprawdzeniu 34-latka w policyjnych systemach na jaw wyszło jednak, iż mężczyzna nie powinien wsiadać za kierownicę pojazdu. Od listopada 2022 roku miał aktywny sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi za wcześniejsze przewinienia – przekazała asp. Sandra Chuda z KPP w Szamotułach.

34-latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Za kierowanie ciężarówką pomimo sądowego zakazu grozić mu może do 5 lat więzienia. Za spowodowanie zdarzenia drogowego dodatkowo grozi mu grzywna.

(fot. KPP Szamotuły, źródło KPP Szamotuły)

Komentarze wyłączone