Niedziela, 26 maja 202426/05/2024

9-dniowe dziecko wypadło pijanej matce z nosidełka. Kobiecie grozi do 5 lat więzienia

Zarzut narażenia 9-dniowej córki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo zdrowia usłyszała zatrzymana przez policjantów 30-letnia matka. Pijana kobieta przechodząc obok sklepu monopolowego potknęła się, a dziecko które niosła w nosidełku upadło na trawę. Teraz grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

W nocy policjanci z komendy na warszawskiej Woli otrzymali informację o tym, że pijana matka opiekuje się 9-dniową córeczką. Jak się okazało, kobieta idąc chodnikiem trzymała w ręku nosidełko z dzieckiem, w pewnej chwili potknęła się i z nosidełka dziecko wypadło na trawę. Matka chwyciła noworodka i z powrotem włożyła do nosidełka przykrywając kocykiem.

Płaczące dziecko zwróciło uwagę przechodniów. Po chwili świadkowie zareagowali i odebrali dziecko matce. W tym czasie kobieta próbowała oddalić się z miejsca jednak przechodnie uniemożliwili jej to do czasu przybycia policji.

Badanie alkomatem wykazało, że kobieta ma ponad promil alkoholu w organizmie. Dziecko trafiło do szpitala, kobieta została zatrzymana. Podejrzana usłyszała zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo zdrowia.

(fot. pixabay.com)

Komentarze wyłączone