Czwartek, 08 czerwca 202308/06/2023

Chciał zapłacić za zakupy podrobionym banknotem. Grozi mu 25 lat więzienia ZDJĘCIA

Policjanci z Gniezna w woj. wielkopolskim zatrzymali 36-latka, który w jednym ze sklepów na terenie miasta próbował zapłacić za zakupy podrobionym banknotem. Jak się okazało, mężczyzna był w posiadaniu ponad 100 takich fałszywek, a w jego domu zabezpieczono sprzęt, na którym wytwarzał fałszywe pieniądze. Teraz grozi mu kara do 25 lat więzienia.

W miniony czwartek 36-letni mieszkaniec Rogowa udał się do jednego z marketów w Gnieźnie, gdzie za drobne zakupy próbował zapłacić fałszywym banknotem. Pracownik sklepu o zdarzeniu poinformował policję. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy.

– Podczas przeszukania zatrzymanego, jego samochodu i mieszkania policjanci znaleźli jeszcze około 100 fałszywek w postaci banknotów o nominałach10, 20, 50, 100 i 200 złotych oraz zabezpieczyli sprzęt na którym mężczyzna wytwarzał fałszywe banknoty – przekazała policja.

36-letniemu mieszkańcowi Rogowa prokurator przedstawił zarzuty, a banknoty zostały zabezpieczone jako dowód w sprawie.

– Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Tłumaczył, że chciał zaimponować posiadanymi pieniędzmi przed kolegami i do końca nie zdawał sobie sprawy z konsekwencji swoich czynów – dodała policja.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował środek zapobiegawczy wobec podejrzanego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za wprowadzanie do obiegu fałszywych środków płatniczych grozi do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast podrabianie pieniędzy jest zbrodnią, grozi za to kara nawet do 25 lat więzienia.

(fot. KPP Gniezno, źródło KPP Gniezno)

2 komentarze

  1. 25 lat to na pewno nie dostanie, ale śmieszne jest to banda nastolatków z Zamościa dostanie mniejsze wyroki za zabójstwo niż ten typ, podrabiający pieniądze. „Podrabianie pieniędzy jest zbrodnią” poczułem zażenowanie czytając ten fragment…

  2. Fajnie. Partacz, skoro zwykły sprzedawca rozpoznał falsyfikat.