Czwartek, 08 czerwca 202308/06/2023

Ukradł samochód i w nim zasnął. Obywatel Ukrainy był pijany

Policjanci zatrzymali 40-letniego obywatela Ukrainy, który ukradł firmowy samochód i w nim zasnął. Skradziony pojazd, w którym spadł mężczyzna, odnaleziono na stacji paliw w Brzesku. Jak się okazało, 40-latek był pijany. Ukrainiec został zatrzymany. Gdy wytrzeźwieje będą z nim prowadzone dalsze czynności.

Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Brzesku zgłosiła się kobieta informując o kradzieży samochodu Fiata Doblo wartego 25 tysięcy złotych.

Podejrzenia od razu padły na pracownika zatrudnionego w rodzinnej firmie. Mężczyzna nie stawił się rano do pracy i przepadł a wraz z nim firmowy samochód. Próby nawiązania kontaktu z mężczyzną nie przyniosły skutku.

– W trakcie wykonywania czynności w sprawie kradzieży pojazdu policjanci dostali inne zgłoszenie, o mężczyźnie leżącym w zaparkowanym na stacji paliw w Brzesku samochodzie. Pojazd był zamknięty od środka a mężczyzna w ogóle nie reagował. Osoba zgłaszająca tę sytuację martwiła się o jego stan zdrowia – przekazała policja.

Funkcjonariusze dobudzili mężczyznę, który z uwagi na stan upojenia alkoholowego zasnął w samochodzie. Był to 40-letni obywatel Ukrainy.

Jak ustalili mundurowi samochód, w którym przebywał mężczyzna to ten sam który minionej nocy został ukradziony. W związku z tym 40-latek został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu zostanie mu przedstawiony zarzut kradzieży samochodu, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja, źródło Policja Małopolska)

Komentarze wyłączone