Niedziela, 24 września 202324/09/2023

Tymczasowy areszt dla podejrzanego o śmiertelne potrącenie 17-latka ZDJĘCIA

31-letni kierowca, podejrzany o kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz śmiertelne potrącenie 17-latka w miejscowości Murzasichle, został objęty 3-miesięcznym aresztem przez Sąd Rejonowy w Zakopanem. Za swoje czyny grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W Poniedziałek Wielkanocny, około godziny 23.20 w miejscowości Murzasichle, w powiecie tatrzańskim, doszło do potrącenia pieszego. Po zdarzeniu młody mężczyzna z licznymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Zakopanem.

Niestety, rano policja otrzymała wiadomość o zgonie 17-latka. Na miejscu wypadku pracowali śledczy i biegły ds. wypadków drogowych. Samochód, który brał udział w wypadku, został zabezpieczony do dalszych badań. Policja zatrzymała również 31-letniego mężczyznę z powiatu tatrzańskiego, podejrzanego o kierowanie pojazdem.

Przed osadzeniem w areszcie policyjnym poddano go badaniu alkomatem, które wykazało prawie 2 promile alkoholu we krwi.

Policjanci z dochodzeniówki oraz prokurator zajęli się sprawą. Zebrane materiały dowodowe pozwoliły na przedstawienie podejrzanemu dwóch zarzutów karnych, w tym jednego dotyczącego podejrzenia kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz drugiego zarzutu karnego, który odnosił się do spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

W dniu 13 kwietnia na wniosek policji i prokuratury podejrzanemu zastosowano tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za swoje czyny grozi mu kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

(fot. źródło Policja Zakopane)

Komentarze wyłączone