Poniedziałek, 25 września 202325/09/2023

Piesza uciekała pod prąd ruchliwą trasą. Była poszukiwana trzema listami gończymi

Mandatami na ponad 11 tysięcy złotych została ukarana piesza, która uciekała pod prąd ruchliwą drogą krajową. Zatrzymana przez policjantów z Cieszyna 21-latka była poszukiwana 3 listami gończymi.

Policjanci z cieszyńskiej drogówki patrolując drogę krajową w Ochabach Wielkich zauważyli toyotę, którą podróżowały dwie kobiety. Jedna z nich, siedząca na miejscu pasażera wyglądem przypominała osobę ukrywającą się przed wymiarem ścigania.

Mundurowi dali więc wyraźny sygnał kierującej do kontynuowania jazdy za radiowozem i zatrzymania się we wskazanym miejscu. Nagle kierująca toyotą zatrzymała swój samochód, a po zatrzymaniu wybiegła z niej 21-letnia pasażerka. Policjanci ruszyli w pościg pieszy.

Kobieta przebiegała między pędzącymi samochodami, stwarzając zagrożenie bezpieczeństwa nie tylko dla siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Ostatecznie policjanci zatrzymali nieodpowiedzialną 21-latkę i potwierdzili swoje przypuszczenia, gdyż była ona poszukiwana 3 listami gończymi. Po tym, jak została ukarana mandatami w wysokości ponad 11 tysięcy złotych za popełnione wykroczenia, trafiła do aresztu.

18-latka, która umożliwiła swojej koleżance ucieczkę i przyczyniła się do niebezpiecznej sytuacji na ruchliwej drodze została ukarana mandatem w wysokości 5 tysięcy złotych, a na jej konto trafiło 15 punktów karnych.

(fot. KPP Cieszyn, źródło KPP Cieszyn)

2 komentarze

  1. Jak koleżanka mogła umożliwić ucieczkę skoro ją złapali redakcyjo ????

  2. Gondol Jerzy Znadwisły

    Zachowała się irracjonalnie i nielogicznie. Uciekała trasą szybkiego ruchu, pod prad, jakby chciała zwrócić na siebie uwagę.
    Ja jakbym chciał uniknąć polskiej sprawiedliwości wiałbym polnymi drogami i nocą.