Niedziela, 10 grudnia 202310/12/2023

Urządzili libację na cmentarzu i zdewastowali grób ZDJĘCIA

W ręce policjantów z Buska-Zdroju w woj. świętokrzyskim wpadło dwóch mężczyzn podejrzanych o uszkodzenie nagrobka i zbezczeszczenie miejsca spoczynku zmarłego. Obaj wkrótce za swój czyn odpowiedzą przed sądem.

W niedzielny poranek do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju wpłynęło zgłoszenie o uszkodzeniu nagrobka, zniszczeniu zniczy oraz podpaleniu wieńców. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę na buskim cmentarzu. Pokrzywdzona 71-letnia wdowa oszacowała straty na kwotę 1000 złotych.

Policjanci na miejscu zdarzenia znaleźli puszki po piwie oraz niedopałki papierosów. Na podstawie zabezpieczonych śladów i poczynionych ustaleń funkcjonariusze dotarli do 50-letniego mieszkańca Buska – Zdroju. Kryminalni ustalili także dane drugiego uczestnika bulwersującej libacji, 38-letniego mężczyzny. Obaj wczoraj zostali zatrzymani. Tego samego dnia usłyszeli zarzuty znieważenia miejsca spoczynku oraz uszkodzenia mienia. Za swoje zachowanie mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

Za znieważenie miejsca spoczynku zmarłego kodeks karny przewiduje karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2, natomiast za uszkodzenie lub zniszczenie cudzego mienia grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Świętokrzyska, źródło Policja Świętokrzyska)

Jeden komentarz

  1. Powinni dostać wp…. tak żeby się zesrali – na pewno by zapamietali i ostrzegali innych podobnych zboczeńców