Niedziela, 10 grudnia 202310/12/2023

Pędził blisko 200 km/h, bo spieszył się na samolot

5000 złotych mandatu i 15 punktów karnych – to efekt pośpiechu i lekceważenia obowiązujących ograniczeń prędkości. 24-latek gnał blisko 200 km/h. Funkcjonariuszom tłumaczył, że spieszy się na samolot.

Pomimo licznych apeli policjantów, jak również ciągłych przypomnień, że to nadmierna prędkość jest przyczyną większości wypadków drogowych, nadal nie brakuje amatorów szybkiej jazdy. Można mieć wrażenie, że niektórzy traktują drogę jak tor wyścigowy.

Przykładem takiego właśnie kierującego był 24-latek, którego jazdę zarejestrował policyjny wideorejestrator. Mężczyzna, siedzący za kierownicą audi, rozwinął prędkość sięgająca blisko 200 km/h. Mundurowi zatrzymali go do kontroli drogowej, by ustalić co skłoniło go do takiego naruszenia przepisów.

– 24-latek tłumaczył, że jedzie szybko bo… za pół godziny ma samolot. Takie tłumaczenie nie przekonało jednak policjantów, tym bardziej, że w trakcie kontroli okazało się, że ta szybka jazda i pośpiech towarzyszą mężczyźnie nie tylko dziś. Przekroczenie prędkości było recydywą, a co za tym idzie mandat za naruszenie przepisów również musiał być dużo wyższy. Wyniósł w tym przypadku aż 5000 złotych. Na konto kierującego dopisane zostało również 15 punktów karnych – przekazała policja.

(fot. wideo Policja Piaseczno, źródło Policja Piaseczno)

Jeden komentarz

  1. Ma takie świetne auto, powinien latać private jetem. Private jet zaczeka.