Niedziela, 10 grudnia 202310/12/2023

Czołowe zderzenia auta osobowego z ciężarówką. 36-latek zginął na miejscu ZDJĘCIA

Na drodze krajowej nr 46 w Herbach w woj. śląskim doszło do zderzenia auta osobowego i ciężarówki. Śmierć na miejscu poniosła jedna osoba.

W czwartek o godzinie 4:20, dyżurny lublinieckiej komendy został powiadomiony o wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 46 w Herbach. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz służby ratunkowe.

Jak wstępnie ustalili mundurowi, kierujący samochodem osobowym marki Chevrolet, jadąc w kierunku Częstochowy, z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, zderzając się z samochodem ciężarowym MAN-em. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń kierujący samochodem osobowym, zmarł na miejscu.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności tego wypadku. Kierującego samochodem ciężarowym przebadano na zawartość alkoholu. W chwili zdarzenia był trzeźwy. Prokurator polecił zabezpieczyć ciało 36-latka do sekcji zwłok. Zebrany materiał dowodowy posłuży Policji do ustalenia przebiegu i przyczyn wypadku.

Policjanci na czas czynności zamknęli ruch na tym odcinku drogi, wyznaczając objazdy przez Węglowice oraz od strony Częstochowy przez Kłobuck. Ruch wznowiono po godz.:12:00.

(fot. KPP Lubliniec, źródło KPP Lubliniec)

Komentarze wyłączone