Niedziela, 10 grudnia 202310/12/2023

Przechodził przez oznakowane przejście, tuż przed nim przejechała ciężarówka WIDEO

Pieszy w kamizelce odblaskowej był już na oznakowanym przejściu, gdy tuż przed nim przejechała ciężarówka. Świadkami niebezpiecznej sytuacji byli inspektorzy CANARD, którzy jechali z naprzeciwka nieoznakowanym pojazdem i przepuszczali pieszego przez jezdnię. Sprawcę wykroczenia zatrzymano i ukarano zgodnie z obowiązującym taryfikatorem.

Inspektorzy z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym patrolowali drogę krajową nr 50 na terenie województwa mazowieckiego. W miejscowości Brzóze tuż koło Mińska Mazowieckiego zatrzymali się przed oznakowanym przejściem, żeby przepuścić pieszego.

Mężczyzna miał założoną kamizelkę odblaskową. Gdy był na przejściu i przekraczał jezdnię, z kierunku przeciwnego przejechał przed nim samochód ciężarowy z naczepą. Kierowca ciężarówki, dopiero po przejechaniu przez przejście dla pieszych, uświadomił sobie, jakie spowodował zagrożenie. Zwolnił i zatrzymał się za pobliskim skrzyżowaniem.

Inspektorzy CANARD natychmiast podjęli interwencję. Kierowcę ukarano mandatem w wysokości 500 złotych oraz 15 punktami karnymi.

(fot. wideo CANARD, źródło CANARD)

Jeden komentarz

  1. tylko 500 zł ???