Piątek, 23 lutego 202423/02/2024

Miał ponad 3 promile i ruszył w trasę. Podróż przerwali mu policjanci FOTO

Kompletnie pijany 28-latek kierujący audi, chciał pokonać trasę Warszawa – Grójec. Po zatrzymaniu przez policjantów, okazało się, że miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie widział w swoim zachowaniu nic nagannego. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze z Piaseczna w woj. mazowieckim, na terenie Nowego Prażmowa, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi, który przekroczył dozwoloną prędkość jazdy o 25 km/h. Kiedy mundurowi podeszli do auta, okazało się, że popełnione przez 28-latka wykroczenie jest najmniejszym kłopotem kierującego.

Od siedzącego za kierownicą mężczyzny było wyraźnie czuć alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że ma on w wydychanym powietrzu ponad 3 promile. Kierowca audi nie widział jednak w swoim zachowaniu niczego nagannego, twierdząc, że jedzie tak już kilkanaście kilometrów i zamierza dojechać do Grójca.

Sprawa 28-latka swój finał znajdzie w sądzie, gdzie nieodpowiedzialny kierujący poniesie konsekwencje prawne zarówno popełnionego przestępstwa, jak również wykroczenia. Za jazdę w stanie nietrzeźwości zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdów oraz wysoka kara pieniężna.

(fot. KPP Piaseczno, źródło KPP Piaseczno)

Jeden komentarz

  1. Na początek zamknąć pijaczka na 300 dni. Reszta kar później.