Sobota, 24 lutego 202424/02/2024

Był tak pijany, że na alkomacie zabrakło skali FOTO

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę auta osobowego, który przyjechał do sklepu po alkohol. 31-latek był tak pijany, że na alkomacie zabrakło skali. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj w południe na ulicy Chabrowej w Łomży w woj. podlaskim policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 31-latek kierujący saabem przyjechał do sklepu dokupić alkohol.

– Kierowca był tak pijany, że na urządzeniu do badania stanu trzeźwości zabrakło skali. Mężczyzna tłumaczył, że od kilku dni jest w ciągu alkoholowym, bo ma problemy osobiste i w ten sposób je odreagowuje. Powiedział, że wraz z kolegą pili w domu, a gdy alkohol się skończył, wsiedli do auta i pojechali do sklepu – poinformowała Komenda Miejska Policji w Łomży.

W pojeździe policjanci znaleźli butelkę wódki oraz puste butelki po innym alkoholu. Mundurowi doprowadzili mężczyznę do jednostki policji celem weryfikacji jego stanu trzeźwości.

Badanie alkomatem wykazało, że ma on blisko 4,2 promila alkoholu w organizmie. 31-latkowi zatrzymano prawo jazdy. Mężczyzna odpowie teraz przed Sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. KMP Łomża, źródło KMP Łomża)