Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024

Pędziła BMW z prędkością 212 km/h. Spieszyła się do adwokata FOTO

Brawura na drodze zakończyła się mandatem karnym w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktami karmi dla 25-latki, która na drodze krajowej nr 14 pędziła z prędkością 212 km/h. Kobieta tłumaczyła policjantom, ze spieszy się do adwokata.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego łódzkiej komendy dokonując pomiaru prędkości na drodze krajowej  nr 14 w miejscowości Szynkielew zmierzyli prędkość kierującej BMW, która rażąco przekroczyła obowiązujący tam limit.

– 25-letnia mieszkanka powiatu pabianickiego pędziła z prędkością 212 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 100 km/h – przekazała młodszy aspirant Jadwiga Czyż z Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Kobieta swoje zachowanie tłumaczyła pilną wizytą u adwokata, której nie mogła przełożyć na inny termin.

Mundurowi za popełnione wykroczenie ukarali kierującą mandatem karnym w wysokości 2500 zł, a do jej konta kierowcy dopisano 15 punktów karnych.

– Policjanci apelują o rozsądek i ostrożność na drodze oraz kierowanie z wyobraźnią. Kierowcy widząc czarną nawierzchnię mogą stracić czujność, a wtedy już nie trudno o wypadek czy kolizję. Śliska nawierzchnia staje się niebezpieczną pułapką, najmniejszy błąd kierowcy może skończyć się zjechaniem do rowu lub zderzeniem z innym pojazdem. Pamiętajmy, że przestrzeganie przepisów drogowych zwiększa nasze bezpieczeństwo na drodze – dodała policjantka.

(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone