Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024

Ciężarówka uderzyła w lawetę. Nie żyje 36-latek ZDJĘCIA

Na drodze ekspresowej S7 w pobliżu węzła Nidzica Północ kierujący pojazdem ciężarowym najechał na unieruchomioną lawetę, której 36-letni kierujący podejmował czynności związane z zabezpieczeniem znajdującego się na lawecie samochodu osobowego, który uległ awarii. Niestety w wyniku zderzenia mężczyzna obsługujący lawetę zmarł.

Do zdarzenia doszło około godziny 1 w nocy z wtorku na środę, na drodze ekspresowej S7 w pobliżu węzła Nidzica Północ.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 35-letni kierujący pojazdem ciężarowym z naczepą jadąc w kierunku Gdańska, z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn, najechał na unieruchomioną na pasie awaryjnym drogi lawetę, której użytkownik, 36-letni mieszkaniec Kwidzyna, podejmował czynności związane z zabezpieczeniem znajdującego się na lawecie samochodu osobowego, który uległ awarii.

– W wyniku tego zdarzenia kierujący lawetą odniósł obrażenia, które doprowadziły do jego śmierci – przekazała policja.

Kierujący ciężarówką był trzeźwy. Została od niego pobrana krew do dalszych badań. Zarówno on, jaki i użytkownik uszkodzonego auta osobowego nie wymagali pomocy medycznej.

Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci prewencji, grupa zdarzeniowa z technikiem kryminalistyki, straż pożarna i zespół ratownictwa medycznego. Na czas prowadzenia czynności, ruch drogą ekspresową S7 w kierunku Gdańska odbywał się jednym pasem. Teraz funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo przyczyny i okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego.

(fot. Policja Warmińsko-Mazurska, źródło Policja Warmińsko-Mazurska)

Jeden komentarz

  1. podejmował czynności związane z zabezpieczeniem znajdującego się na lawecie samochodu osobowego, który uległ awarii. Jechał na lawecie i uległ awarii?