Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Na widok policjantów próbował oddalić się wraz z dzieckiem. Okazało się, że był pod wpływem narkotyków ZDJĘCIA

Kierujący BMW chcąc uniknąć kontroli zatrzymał się w autobusowej zatoczce, wysiadł z dzieckiem z samochodu i próbował się oddalić. Policjanci od razu zauważyli całą sytuację i poddali 34-latka kontroli. Okazało się, że mężczyzna ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów i znajduje się pod wpływem środków odurzających.

Policjanci z koszalińskiej drogówki przeprowadzali działania pod nazwą „Trzeźwy poranek” w trakcie których poddawali badaniu kierowców poruszających się jedną z głównych ulic miasta.

W trakcie kontroli mundurowi zauważyli kierującego BMW, który na ich widok zatrzymał się w zatoczce, nerwowo wysiadł z dzieckiem z samochodu i próbował się oddalić z miejsca. Zachowanie kierującego sugerowało, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu, jednak badanie alkomatem wykazało, że kierujący był trzeźwy.

– W trakcie sprawdzania w policyjnych systemach funkcjonariuze ustalili, że 34-latek  posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, a badanie narkotestem wykazało, że znajduje się pod wpływem środków odurzających – przekazała koszalińska policja.

Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed Sądem, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. KMP w Koszalinie, źródło KMP w Koszalinie)

Komentarze wyłączone