Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Niemowlę pod opieką pijanych rodziców. Interweniowała policja

Po blisko 3 promile alkoholu w organizmie mieli rodzice, którzy opiekowali się 3 miesięczną córeczką. Zaniepokojone sytuacją pracownice społeczne zgłosiły ten fakt mundurowym. Za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Zambrowa w woj. podlaskim otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwych rodzicach opiekujących się maleńkim dzieckiem. O fakcie poinformowały zaniepokojone pracownice społeczne, które odwiedziły rodzinę.

– Okazało się, że 32-latka i 42-latek mają blisko po 3 promile alkoholu w organizmie i 3 miesięczną córkę pod opieką. Para została zatrzymana, a dziewczynka trafiła pod opiekę rodziny – przekazała Komenda Powiatowa Policji w Zambrowie.

Ponadto policjanci w bluzie mężczyzny znaleźli zawiniątka z zawartością białego proszku. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczona substancja to amfetamina.

Zgodnie z kodeksem karnym za narażenie na niebezpieczeństwo, grozi do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. info112.pl, źródło KPP Zambrów)

Komentarze wyłączone