Niedziela, 16 czerwca 202416/06/2024

Podpalił volkswagena w zemście za nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Zobacz wideo

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który odpowie za podpalenie auta w centrum Gorzowa Wielkopolskiego. Powodem podpalenia miało być to, że kierowca volkswagena nie ustąpił mu pierwszeństwa przejazdu. Moment zdarzenia zarejestrował monitoring.

Do pożaru auta przy ulicy Chrobrego w Gorzowie Wielkopolskim doszło pod koniec kwietnia. Policjanci od razu wiedzieli, ze mają do czynienia z podpaleniem. Sprawca przed podłożeniem ognia naniósł na auto napisy. Z zabezpieczonego monitoringu wynikało, że do podpalenia użyto łatwopalnej cieczy.

Oprócz monitoringu, na miejscu wykonano szereg czynności procesowych, które miały doprowadzić do zatrzymania podejrzanego. Właściciel nie wiedział, kto mógł zniszczyć jego samochód, wyceniony na ponad 50 tysięcy złotych.

Dzięki pracy operacyjnej kryminalnych, ustalono tożsamość mężczyzny odpowiedzialnego za podpalenie. W sobotę (11 maja) funkcjonariusze zatrzymali 37-latka na terenie miasta. Podejrzany miał przy sobie między innymi łatwopalną ciecz i zapalniczki. Mężczyzna został przewieziony do gorzowskiej komendy. Usłyszał zarzut zniszczenia mienia, za co grozi do pięciu lat więzienia.

Twierdził, że motywem podpalenia była wcześniejsze zajście – użytkownik volkswagena miał nie ustąpić mu pierwszeństwa. W sprawie 37-latka prokurator złożył wniosek o tymczasowy areszt, do którego przychylił się sąd. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w odosobnieniu.

(fot. KMP Gorzów Wlkp. źródło Gorzów Wlkp.)

3 komentarze

  1. Wyborcy tuska.

  2. Tak to tuskomatoł

  3. Drugi raz nie wymusi.