Niedziela, 16 czerwca 202416/06/2024

Uciekał pod prąd przed policją. Było o włos od tragedii WIDEO

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 27-letni kierowca audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał pod prąd. Przebieg szaleńczej jazdy pirata drogowego zarejestrowała kamera.

– Mężczyzna kierując samochodem marki Audi na drodze krajowej nr 10, drodze ekspresowej S10, a następnie ulicą Szosą Stargardzką w Szczecinie, aż do Węzła Szczecin Kijewo stworzył ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa innych użytkowników dróg – poinformowała asp. Justyna Siwarska z KPP w Stargardzie.

Mężczyzna jechał z nadmierną prędkością, pod prąd, zmuszając innych uczestników ruchu drogowego do gwałtownego hamowania i zjeżdżania na pobocze w celu uniknięcia zderzenia. 

Ponadto, w celu uniknięcia kontroli, nie stosował się się do sygnałów dźwiękowych i błyskowych nakazujących zatrzymanie pojazdu wydanych przez policjantów, kontynuował jazdę i zmuszał innych uczestników ruchu do zmiany kierunku jazdy. Podczas ucieczki jechał z nadmierna prędkością całą szerokością jezdni. Kilkakrotnie omal nie zderzył się z pojazdami jadącymi z naprzeciwka. Został zatrzymany przez stargardzkich policjantów na terenie Szczecina.

Zgromadzony materiał dowodowy w tej sprawie został przedstawiony prokuratorowi wraz z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Stargardzie.

27-latek usłyszał już prokuratorskie zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz stworzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. KPP w Stargardzie, źródło KPP w Stargardzie)

2 komentarze

  1. To ci policjanci nie mogli go zastrzelić podczas pościgu?

  2. Sportowy wózek gonią dostawczakiem? Może lepiej dorożką?