Kłodzko: 35-latek zatrzymany za znęcanie się nad psem. Bił i podduszał zwierzę 09:54 26-11-2025
Do zatrzymania doszło dzięki intensywnej pracy kłodzkich funkcjonariuszy, którzy ustalili tożsamość sprawcy oraz jego miejsce pobytu na podstawie m.in. nagrania dokumentującego brutalne zachowanie wobec zwierzęcia.
Do jednego z najbardziej drastycznych zdarzeń doszło 17 listopada na terenie Kłodzka, kiedy pies został kopnięty i przyduszony przez właściciela. W wyniku tego zdarzenia zwierzę wykorzystało chwilę nieuwagi mężczyzny i uciekło z posesji, trafiając pod opiekę specjalistów z kłodzkiego schroniska dla zwierząt. Tam otrzymało niezbędną pomoc i opiekę medyczną.
Na podstawie zgromadzonych materiałów 35-latek usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzęciem, za co grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Wczoraj, 25 listopada, prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu posiadania zwierząt.
Policja przypomina, że każdy, kto jest świadkiem znęcania się nad zwierzęciem, powinien reagować – powiadomić funkcjonariuszy, straż miejską lub organizacje zajmujące się ochroną zwierząt. Szybka reakcja może uratować życie czworonogom, które same nie są w stanie prosić o pomoc.
(fot. KPP Kłodzko, źródło KPP Kłodzko)






Komentarze wyłączone