Czwartek, 06 sierpnia 202606/08/2026

Tragiczny finał poszukiwań na Jeziorze Wydmińskim. Odnaleziono ciało 37-latka

Po wznowieniu akcji poszukiwawczej na Jeziorze Wydmińskim służby odnalazły ciało zaginionego 37-letniego mężczyzny. Na miejscu prowadzone są czynności procesowe pod nadzorem prokuratora. Działania poszukiwawcze zostały zakończone.

Tragicznie zakończyły się poszukiwania 37-letniego mężczyzny, który wybrał się popływać w Jeziorze Wydmińskim od strony miejscowości Sołtmany. W czwartek, 6 sierpnia, po wznowieniu działań służby odnalazły jego ciało.

Na miejscu wykonywane są niezbędne czynności procesowe pod nadzorem prokuratora. Mają one pomóc w ustaleniu dokładnych okoliczności śmierci mężczyzny.

Nie wrócił na brzeg

Zgłoszenie o zaginięciu 37-latka policjanci otrzymali dzień wcześniej. Mężczyzna wszedł do jeziora, aby popływać, jednak nie wrócił na brzeg. Świadkowie nie zauważyli również, aby wyszedł z wody w innym miejscu.

W rejonie jeziora odnaleziono należące do niego rzeczy: rower, odzież, plecak oraz telefon komórkowy. Służby natychmiast rozpoczęły intensywne poszukiwania.

Jezioro przeszukiwano z łodzi i przy użyciu drona

W działaniach uczestniczyli policjanci, strażacy z Giżycka, a także druhowie z OSP Wydminy i OSP Kruklanki. Ratownicy przeszukiwali powierzchnię jeziora oraz teren przybrzeżny, wykorzystując łodzie i drona.

Pomimo zaangażowania wielu osób pierwszego dnia nie udało się odnaleźć zaginionego. Akcję wznowiono następnego dnia. W jej trakcie służby odnalazły ciało 37-latka.

(fot. OSP Wydminy, źródło PSP w Giżycku)