Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

15-miesięczne dziecko spadło ze schodów. Matka miała blisko 3 promile

Do zdarzenia doszło w sobotę 6 lipca około godz. 15:00 przy ul. Ściegiennego Ciechanowie. Przechodząca obok bloku mieszkanka Ciechanowa usłyszała płacz dziecka, a w drzwiach wejściowych zauważyła wystającą nóżkę dziecka. Zaniepokojona widokiem postanowiła sprawdzić co się stało.

Na klatce schodowej zauważyła jak malutkie dziecko samo wchodzi po schodach a na półpiętrze stoi matka. Po chwili dziecko straciło równowagę i spadło ze schodów. Gdy matka dziecka nie zareagowała, mieszkanka Ciechanowa natychmiast zaopiekowała się maluchem. Wezwała na miejsce karetkę pogotowia oraz policję. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że matka dziecka ma w organizmie blisko 3 promile alkoholu. 15-miesięczne dziecko trafiło do szpitala a jego nietrzeźwa matka została zatrzymana przez policję.

Nieodpowiedzialna matka usłyszała zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Teraz decyzję dotyczącą opieki nad dzieckiem podejmie Sąd Rodzinny.

(fot. pixabay.com)

Komentarze wyłączone