Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024

Trzy pożary chlewni na Podlasiu. Spłonęło ponad 3 tys. zwierząt [zdjęcia, wideo]

Dzisiaj rano we wsi Tyniewicze Duże na Podlasiu w pożarze chlewni spłonęło około 300 prosiąt. To już kolejny pożar w okolicy Hajnówki, w minioną sobotę spłonęła chlewnia w Nowoberezowie, w pożarze zginęło 2600 świń. We wsi Boczki-Świdrowo, w środę w nocy, strażakom udało się uratować 100 zwierząt.

W minioną sobotę, w Nowoberozowie niedaleko Hajnówki na Podlasiu doszło do ogromnego pożaru chlewni. Po przyjeździe na miejsce straży pożarnej ogniem był już objęty cały budynek. W środku znajdowało się 2600 świń, które nie miały żadnych szans na przeżycie. W trakcie prowadzonych akcji gaśniczej dach budynku zawalił się do wewnątrz obiektu. Działania prowadzone były z zewnątrz z uwagi na brak możliwości wejścia do budynku. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych nadpalonych elementów konstrukcji dachowej. Działania gaśnicze trwały ponad 12 godzin. Straty oszacowano na blisko 3,5 mln. złotych.

Dzisiaj rano doszło do kolejnego pożaru we wsi Tyniewicze Duże. Spłonęło tam około 300 prosiąt. Strażacy informację o pożarze otrzymali ok. godz. 4:50 nad ranem. Kiedy przyjechali do Tyniewicz Dużych, dach chlewni był już zawalony, a ogień zajął cały budynek. Około 300 zwierząt przebywało wówczas w chlewni. Nie udało się ich uratować.

W nocy z wtorku na środę spłonęła również chlewnia i stodoła we wsi Boczki-Świdrowo. Strażakom udało się uratować sto świń. Spłonęły jednak płody rolne, bele słomy i maszyny gospodarcze.

Trwa ustalanie dokładnych strat. Został powołany zespół, który ma ustalić przyczyny pożarów.

(fot. KPP w Hajnówce, OSP Narew)

Komentarze wyłączone