Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Pijany kierowca BMW staranował przydrożne słupki i uderzył w zaparkowany samochód [zdjęcia]

Do zdarzenia doszło dzisiaj rano w Tarnowie. 27-letni kierujący samochodem marki BMW staranował przydrożne słupki i wjechał w zaparkowany samochód. Jak się okazało mężczyzna był kompletnie pijany. Policjantom tłumaczył, że zapijał smutki po zawodzie miłosnym.

Policjanci ustalili, że 27-letni mężczyzna usiadł za kółkiem swojego BMW i ruszył sprzed dworca PKP w kierunku Gumnisk. Wyjeżdżając z parkingu, zahaczył zaparkowany tam samochód, a następnie staranował przydrożne, metalowe słupki, wprawiając tym samym w osłupienie przebywających tam pieszych. Swoją szaleńczą jazdę zakończył na jednej z wysepek na ul. Narutowicza, skutecznie unieruchamiając swój samochód.

Wezwani na miejsce policjanci ustalili, że mężczyzna przygnębiony zawodem miłosnym topił swoje smutki w alkoholu. Badanie na jego zawartość wskazało 2,6 promila.

Mężczyzna stracił prawo jazdy, jednakże jak wytrzeźwieje, czeka go jeszcze postępowanie karne za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym. Musi liczyć się z wysoką grzywną i ewentualną karą więzienia.

(fot. KWP w Krakowie)

Komentarze wyłączone