Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024

Śmiertelnie potrącił 18-latka na przejściu dla pieszych i odjechał [foto, wideo]

25-letni mieszkaniec powiatu makowskiego śmiertelnie potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych 18-latka, po czym odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Sprawca został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara 12 lat pozbawienia wolności.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło 11 października, przed godz. 22 na ul. Kościuszki w Pułtusku. 25-letni kierujący fiatem seicento, na prostym odcinku drogi potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych 18-letniego mieszkańca pow. makowskiego, a następnie oddalił się z miejsca.

Niestety, pomimo reanimacji młody mężczyzna zmarł. Policja prowadziła intensywne poszukiwania, miedzy innymi także na portalach informacyjnych, gdzie zamieszczona została informacja z prośbą o pomoc w ustaleniu sprawcy. Wiadomość przeczytał również sam poszukiwany, po czym kolejnego dnia zgłosił się na komendę.

Mieszkaniec powiatu makowskiego powiedział policjantom, że to on potrącił człowieka na drodze. Nie potrafił jednak wyjaśnić okoliczności i powodu, dla którego uciekł z miejsca zdarzenia. Sąd Rejonowy w Pułtusku przychylił się do wniosku policji oraz prokuratora i zadecydował, że 25-latek spędzi najbliższe dwa miesiące w areszcie.

(fot. KPP Pułtusk, screen wideo YT eOstroleka)

Komentarze wyłączone