Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024

Przed policją zaryglował się w aucie. Miał 3 promile [foto]

Policjanci otrzymali zgłoszenie, że po jednej z miejscowości na terenie gminy Pisz, jeździ kierowca volkswagena passata, który może być pijany. Mężczyzna na widok radiowozu zaczął uciekać, a gdy policjanci go zatrzymali ten zaryglował się w aucie. Jak się okazało 44-latek był kompletnie pijany.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (28 października br.) przed godz. 18.00.
Obywatel zgłosił oficerowi dyżurnemu piskiej komendy, że po miejscowości porusza się kierujący volkswagenem, który prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu.

Na miejscu patrol zauważył opisany pojazd. Policjanci włączyli sygnały świetle i dźwiękowe w radiowozie nakazujące zatrzymanie samochodu. Kierowca widząc policję wyraźnie przyspieszył próbując uciekać. W pewnym momencie funkcjonariusze wyprzedzili samochód zajeżdżając mu drogę. Kierowca na widok policjantów zaryglował się w samochodzie i odmawiał wykonania wszelkich poleceń.

Chcąc uniemożliwić kierującemu dalszą jazdę policjanci zdecydowali o wybiciu szyby w volkswagenie. Użyli do tego pałki służbowej. W ten sposób otworzyli drzwi od środka i wyciągnęli z samochodu nietrzeźwego kierowcę.

Okazał się nim 44-letni mieszkaniec piskiej gminy. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. W trakcie wykonywania dalszych czynności w tej sprawie funkcjonariusze ustalili, że kierujący passatem nigdy w życiu nie posiadał prawa jazdy.

Za popełnione przestępstwa 44-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Warmińsko-Mazurska)

Komentarze wyłączone