Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024

Potrącił dziecko na przejściu dla pieszych i odjechał. 11-latka ciężko ranna [wideo]

Do wypadku doszło w czwartek w miejscowości Borówno (woj. dolnośląskie). Kierujący samochodem dostawczym wjechał na przejście dla pieszych, na którym znajdowała się grupa dzieci i potracił 11-latkę, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Ciężko ranna dziewczynka została przetransportowana do szpitala. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 19:15. Kierowca forda transita wjechał na przejście, na którym znajdowała się czteroosobowa grupka dzieci. Dwójka pieszych zdążyła się cofnąć z przejścia, a pozostała dwójka próbowała przebiec na drugą stronę ulicy, wtedy doszło do potrącenia 11-letniej dziewczynki. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia.

W pościg za nim ruszyli świadkowie i mieszkańcy. Policjanci odnaleźli i zatrzymali 21-latka, który kierował fordem. Mężczyzna nie udzielił pomocy dziewczynce i zbiegł z miejsca zdarzenia, a następnie porzucił samochód i telefonicznie zgłosił jego kradzież. 21-latek trafił do aresztu. Nie przyznaje się do winy. Podejrzany ma wkrótce usłyszeć zarzuty.

(fot. screen wideo YT Andrzej Pawlukiewicz)

Komentarze wyłączone