Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024

Rozbił BMW na słupie i uciekł. 20-latek miał 2,5 promila [foto]

Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek na 428 kilometrze autostrady A4 w Krakowie. Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że kierowca BMW miał utracić panowanie nad pojazdem i uderzyć w barierę energochłonną, słup oświetleniowy, a następnie uciec pieszo z miejsca zdarzenia.

Po przyjeździe w rejon zdarzenia policjanci zauważyli na lewym pasie ruchu pozostawione BMW, mające widoczne uszkodzenia pokolizyjne. Świadkowie twierdzili, że kierujący autem chwilę przed zdarzeniem jechał z dużą prędkością. Sprawca miał oddalić się w kierunku pobliskiego Bieżanowa.

Na ulicy Półłanki w Krakowie policjanci natrafili na poszukiwanego kierowcę BMW. W trakcie badania trzeźwości okazało się, że mężczyzna ma w organizmie 2,5 promila alkoholu. 20-latek przyznał się do kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowania kolizji drogowej. Nie był w stanie podać dlaczego uciekł z miejsca zdarzenia.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zostało zatrzymane mu prawo jazdy oraz skierowano przeciwko niemu wniosek do sądu o ukaranie.

(fot. Komisariat Autostradowy Policji w Krakowie)

Komentarze wyłączone