Niedziela, 27 września 202027/09/2020

Kierowca BMW próbował potrącić policjantów. W puszcze po napoju miał ukryte narkotyki [zdjęcia]

Kryminalni wybili szybę w aucie, wyciągnęli kluczyki i obezwładnili 20-letniego kierowcę BMW, który najeżdżając samochodem na interweniujących policjantów zmuszał ich do odstąpienia czynności służbowych. Jak się okazało 20-latek miał przy sobie znaczne ilości narkotyków.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek około godz. 18.00 w Sopocie. Kryminalni zauważyli na jednej z ulic miasta 20-letniego kierowcę BMW, który według ich ustaleń miał posiadać narkotyki. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać auto do kontroli, jednak kierowca próbował uciec. Mundurowi radiowozem uniemożliwili mu wyjazd z ulicy. 20-latek zablokował drzwi auta i zaczął najeżdżać samochodem na policjantów zmuszając ich do zaniechania przeprowadzenia czynności. W trakcie wykonywanych manewrów uszkodził elewację jednego z budynków.

Po chwili kryminalni wybili szybę w BMW, wyciągnęli kluczyki i obezwładnili 20-letniego sprawcę przestępstwa. W aucie znaleziono puszkę po napoju, w której ukryta była znaczna ilość narkotyków. Oprócz tego 20-latek miał przy sobie pieniądze w kwocie ponad 2500 zł. Policjanci zabezpieczyli pieniądze i znalezione substancje. 20-latek został zatrzymany, decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. KMP w Sopocie, źródło KMP w Sopocie)

Komentarze wyłączone