Piątek, 05 marca 202105/03/2021

Ugodził brata nożem w szyję. “Chciałem go jedynie nastraszyć” [foto]

Policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca gminy Orzysz podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna w trakcie awantury z bratem przewrócił go na podłogę i zranił nożem w szyję. Poszkodowany trafił do szpitala, a podejrzany do policyjnej celi.

W miniony piątek, 14 lutego w godzinach popołudniowych patrol z Komisariatu Policji w Orzyszu został wezwany na interwencję do jednej z miejscowości na terenie gminy, gdzie awanturowali się dwaj nietrzeźwi bracia.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że młodszy z braci podczas kłótni przewrócił starszego na podłogę, usiadł na nim i grożąc pozbawieniem życia zranił go nożem w szyję. Z pomocą przybiegli sąsiedzi, którzy usłyszeli krzyki. Ranny mężczyzna przewieziony został do szpitala.

Młodszy brat został zatrzymany w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Policjantom powiedział, że chciał brata tylko nastraszyć. 33-latek latek dopuścił się popełnienia tego przestępstwa w okresie tzw. recydywy. Grozi mu kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(fot.Policja Warmińsko-Mazurska)

Komentarze wyłączone