Sobota, 21 maja 202221/05/2022

Słoneczny weekend nie zwalnia z obostrzeń. Policja będzie kontrolować miasta i wsie ze śmigłowca i dronów

Zapowiada się słoneczny weekend. Sprzyjać to może pokusie wychodzenia masowo z domów. Rzekomo ustronne, wybrane przez spacerowiczów miejsce może okazać się także ulubionym miejscem wielu innych osób. Przestrzegania obowiązujących obostrzeń na terenie całego kraju będą pilnować patrolujący miasta i wsie policjanci.

Będą w tym celu wykorzystywać zarówno radiowozy jak też policyjne śmigłowce i drony. Osoby, które ewidentnie będą wykazywać rażące lekceważenie prawa muszą liczyć się z konsekwencjami i ukaraniem grzywną.


Nowe przepisy zakazują wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Korzystanie z placów zabaw jest zabronione. Są miejscami gromadzenia się różnych osób, a tym samym wysokiego ryzyka zakażenia. Policjanci apelują, aby zachowywać między sobą bezpieczne odległości.

Zastanówmy się czy spacer nawet jeśli we dwoje czy z rodziną jest naprawdę niezbędną dla nas sprawą życia codziennego w tak wyjątkowym okresie. Obowiązuje stan epidemii. Najbliższy czas warto po prostu zostać w domu. Policjanci codziennie kontrolują dziesiątki tysięcy osób przebywających na kwarantannie domowej. To czy te liczby będą rosły, czy zwiększy się liczba zakażonych zależy od każdego z nas. To ten moment żeby jeszcze mocniej wybrzmiało ZOSTAŃ W DOMU ! Dlatego , także w ten newralgiczny weekend, na ulice wyjadą oznakowane radiowozy z urządzeniami nagłaśniającymi, z których pomocą policjanci będą przekazywać jasne i czytelne komunikaty dotyczące nakazów i zakazów związanych z walką z koronawirusem – podkreślają policjanci.

Dzisiaj bezpieczeństwo Polaków zależy od odpowiedzialnego zachowania każdego z nas.

(fot. policja, źródło Policja)

Komentarze wyłączone