Niedziela, 26 czerwca 202226/06/2022

Ucieczkę przed policją zakończył na drzewie. Znaleziono przy nim narkotyki [zdjęcia, wideo]

Policjanci po pościgu zatrzymali 36-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna prowadził pojazd nie mając do tego uprawnień. Mundurowi znaleźli przy nim narkotyki. O dalszym losie 36-latka zadecyduje sąd.

Wczoraj, białostoccy policjanci ścigali kierowcę, który na ulicy Sybiraków nie zatrzymał się do kontroli. Uwagę mundurowych zwrócił mercedes, którego kierowca na prostym odcinku drogi bez wyraźnego powodu przyspieszał i hamował. Policjanci postanowili to sprawdzić, zatrzymując pojazd do kontroli drogowej.

Mimo wydawanych poleceń i użycia sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych mężczyzna nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Uciekinier uszkodził po drodze dwa zaparkowane pojazdy. Po przejechaniu jednego z rond, uderzył w drzewo i ogrodzenie. Następnie kontynuował ucieczkę pieszo.

W rejonie ulicy Poleskiej policjanci zatrzymali uciekiniera. Okazało się, że 36-latek kierował nie mając do tego uprawnień. W trakcie przeszukania, policjanci przy mężczyźnie znaleźli foliowe zawiniątka z suszem roślinnym, różowymi tabletkami oraz białym proszkiem. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że susz roślinny to marihuana, tabletki to LSD, a biały proszek to amfetamina. Łączna waga narkotyków to ponad 55 gramów. Jeszcze dzisiaj kierowca usłyszy zarzuty, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

(fot. Policja Podlaska, źródło Policja Podlaska)

Komentarze wyłączone