Piątek, 31 marca 202331/03/2023

Podczas kontroli drogowej zaatakował policjantów dwoma nożami [zdjęcia, wideo]

32-letni mieszkaniec Białegostoku podczas kontroli drogowej zaatakował policjantów nożami. Jak się okazało był nietrzeźwy i pod wpływem narkotyków. Za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności

W niedzielę tuż przed 16, na ul. Kazimierza Wielkiego w Białymstoku, policjanci zauważyli kierowcę opla, który wyprzedzał na przejściu dla pieszych inny pojazd. Policjanci zatrzymali samochód do kontroli. Mężczyzna powiedział policjantom, że nie ma prawa jazdy, ponieważ je stracił. Mundurowi wyczuli od kierowcy woń alkoholu i nakazali mu wyjąć kluczyki ze stacyjki.

Po chwili kierowca stał się agresywny i zaczął wyzywać mundurowych. Nagle rzucił przez okno w policjantów dwa noże. Funkcjonariusze natychmiast obezwładnili mężczyznę, wyciągając go z samochodu. Podczas dalszych czynności okazało się, że 32-letni kierowca opla, był nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 0,5 promila w jego organizmie. Również badanie na zawartość środków odurzających w organizmie dało wynik pozytywny. Po sprawdzeniu kierującego w policyjnych systemach, potwierdziło się, że nie posiada uprawnień do kierowania, ponieważ stracił je w tym roku, za kierowanie pod wpływem środków odurzających.

Na miejsce zdarzenia przyjechał również policjant z psem tropiącym. Czworonożny funkcjonariusz wskazał narkotyki, które został ukryte pod osłoną przy skrzyni zmiany biegów. Badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczony susz roślinny to marihuana. W trakcie przeszukania pojazdu policjanci zabezpieczyli kastet. 32-latek usłyszał zarzuty czynnej napaści na policjantów i posiadania narkotyków. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

(fot. wideo KMP Białystok, źródło KMP Białystok)

Komentarze wyłączone