Piątek, 17 września 202117/09/2021

Celowo potrącił dwoje rowerzystów. „Postanowił pokazać nam kto rządzi na drodze” [wideo]

Do bulwersującego zdarzenia doszło w miniony weekend na drodze pod Tatrami. Młody kierowca samochodu osobowego zaatakował dwoje rowerzystów celowo ich potrącając. Całe zdarzenia zarejestrowała kamera. Jak mówią poszkodowani – „Z taką agresją na drodze nigdy nie mieliśmy do czynienia!”

Para ratowników górskich i przewodników wybrała się w sobotę na wycieczkę rowerową z Podhala w rejon Niedzicy. Małżeństwo, na podtatrzańskiej drodze zaatakował kierowca samochodu osobowego, który miał się ścigać z innym pojazdem i trąbić na rowerzystów, którzy pojawili się na jezdni.

Kiedy mąż pani Eweliny zwrócił uwagę kierowcy na jego niewłaściwe zachowanie ten z impetem wjechał autem w parę ratowników. Całe zdarzenia poszkodowana opisała na Facebooku:

– Nasz super dzień zakończył młody kierowca, który na niemal pustej drodze trąbił na nas z daleka (jechaliśmy jeden za drugim) bo ścigał się z innym samochodem.

Zestresował nas bardzo bo był agresywny. Grześ krzyknął na niego co robi i zaczęło się. Kierowca postanowił pokazać nam kto rządzi na drodze. Specjalnie zepchnął Grzesia z drogi i nagle zahamował pod moimi kołami. Zdążyłam tylko odbić bo uznałam, że mam z nim szanse tylko jak go wezmę bokiem.

Na skutek zdarzenia Pani Ewelina doznała zwichnięcia barku i została przewieziona do szpitala. Jej mąż jest jest poobijany i ma pęknięty mu kask.

– Na pewno ten weekend pokazał ile jest agresji w stosunku do kolarzy i to jest smutne… Pilnujcie się na drogach! – dodała Pani Ewelina.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. Dokładne okoliczności tego zdarzenia będą ustalać mundurowi. Nagranie ze zdarzenia będzie w tej sprawie bardzo istotnym dowodem.

(fot. wideo Ewelina Wiercioch)

Jeden komentarz

  1. Powinien trafić do więzienia za usiłowanie zabójstwa.